Siloměr 30 N / 0,5 N

CX-1004117*

Nový produkt

Siloměr 30 N / 0,5 N ve žlutém pouzdře s barevným kódováním a nastavitelným nulovým bodem je spolehlivým nástrojem pro výuku fyziky a laboratorní měření. Díky přesnosti měření ± 2% z rozsahu poskytuje přesná a detailní data, ideální pro demonstrace fyzikálních principů.

Více informací

920 Kč s DPH

Všechny ceny jsou uvedeny vč. DPH.

Více informací

Siloměr 30 N / 0,5 N je klasickým nástrojem, který najde široké uplatnění ve fyzikálních laboratořích a při výuce mechaniky. Tento model, se žlutým pouzdrem a barevným kódováním, je navržen tak, aby poskytoval přesná měření a byl snadno použitelný pro studenty i učitele.


Siloměr je umístěn v odolném žlutém pouzdře, které nejen chrání vnitřní mechanismus, ale také zvyšuje viditelnost přístroje v laboratoři. Průhledné části pouzdra umožňují studentům pozorovat, jak pružina reaguje na aplikovanou sílu, což je klíčové pro pochopení základních fyzikálních principů. Barevné kódování stupnice usnadňuje čtení hodnot a rychlou orientaci při měření. Tento systém barevného značení je velmi užitečný zejména při výuce, kdy je třeba rychle a jasně demonstrovat změny ve velikosti síly.


Přesnost měření ± 2% z rozsahu je dostatečná pro většinu vzdělávacích a laboratorních aplikací. Jednou z klíčových vlastností tohoto siloměru je možnost nastavení nulového bodu pomocí objímky. Tento mechanismus umožňuje uživateli snadno kalibrovat přístroj před každým měřením, což je nezbytné pro získání spolehlivých dat.


Siloměr 30 N / 0,5 N je ideální pro demonstrace fyzikálních zákonů v učebnách a laboratořích. Může být použit k ukázkám principů síly a pružnosti, experimentům s Hookovým zákonem a dalšími základními mechanickými koncepty. Díky jeho robustní konstrukci a jednoduché manipulaci je vhodný pro studenty všech úrovní, od základních škol až po univerzity.


Barevné kódování a průhledné pouzdro usnadňují studentům pochopení toho, jak se síla měří a jak se mění v závislosti na zatížení pružiny. Nastavitelný nulový bod umožňuje přesné kalibrace, což je klíčové pro získání validních výsledků při experimentování.Vlastnosti:

 • žluté pouzdro
 • barevné kódování
 • průhledné části pouzdra
 • nastavitelný nulový bod pomocí objímky
 • přesnost měření ± 2% z rozsahu
 • odolný materiál pouzdra
 • vhodný pro výuku fyziky a laboratorní měření
 • ideální pro demonstrace fyzikálních zákonů
 • robustní konstrukce
 • snadná manipulace
 • vhodný pro studenty všech úrovní

Technické specifikace:

 • rozsah měření: 30 N
 • přesnost: 0,5 N
 • přesnost měření: ± 2% z rozsahu
 • materiál pouzdra: Žluté plexisklo

Příslušenství

  30 dalších produktů ve stejné kategorii: