Dodání zboží

Doba dodání je v sortimentu pro školy a mateřské školy závislá především na dvou faktorech. Těmi jsou druh zboží a přestože to může na první pohled znít zvláštně - roční období. Co se týče městského mobiliáře, je situace jednodušší, protože se zde nesetkáváme s takovými výkyvy poptávky v závislosti na ročním období.

Druh zboží

Značná část našeho sortimentu, především žákovské lavice a židle, skříně, vybavení šaten, atypické rozměry nebo provedení vitrín, dřevěné postýlky, dřevěné židličky a stoly, tabule triptych a další, není z důvodu nepřeberného množství barevných provedení a rozměrů možné držet skladem. Tyto výrobky zadáváme do výroby až po závazném potvrzení objednávky. Výroba trvá zpravidla mezi 2 – 6 týdny, v těsné závislosti na druhém faktoru, kterým je:

Roční období

Obecně lze říci, že nejbouřlivějšími období jsou měsíce červen – 1. polovina září, kdy jsou školy modernizovány, renovovány nebo rozšiřovány. V tomto období je nutné počítat s dodací lhůtou zhruba 6 týdnů. Druhým, z pohledu objemu zakázek nejvypjatějším obdobím, je doba před koncem kalendářního roku, důvodem čehož je administrativní a byrokratická zátěž na školy kladená.

To se ale týká jen zakázkově vyráběného zboží (viz. odstavec výše), zboží které, je označeno jako „skladem“ dodáváme vždy během 1 – 2 týdnů. Mimo období prázdnin a konce roku dodáváme standardně i zakázkově vyráběné zboží mezi 2 – 4 týdny. Vždy ale doporučujeme se ohledně doby dodání informovat.

Zboží zavážíme buď vlastními vozy nebo v závislosti na druhu zboží využíváme služeb přepravních společností KAMEX, Toptrans, PPL nebo Geis.