Nakloněná rovina Premium, kompletní souprava

CX - 1132020

Nový produkt

Nakloněná rovina Premium, kompletní souprava

Více informací

41 112 Kč s DPH

Všechny ceny jsou uvedeny vč. DPH.

Více informací

Stabilní nakloněná rovina z hliníku se vším potřebným příslušenstvím. Pomocí přídavného upevňovacího šroubu lze obzvlášť přesně a spolehlivě nastavit úhel sklonu 0-90°. Stanovení statického součinitele tření μ, smykové a valivé tření s různými materiály a plochami. Vedle běžných silových měření v závislosti na úhlu a hmotnosti lze s použitím nakloněné roviny jako jednoduchého stroje demonstrovat rovnováhu sil. Navíc lze s připojenými třecími tělesy provádět pokusy pro stanovení statického, smykového a valivého tření.
  • Síly na nakloněné rovině v závislosti na úhlu
  • Síly na nakloněné rovině v závislosti na hmotnosti
  • Nakloněná rovina jako jednoduchý stroj, rovnováha sil
  • Práce na nakloněné rovině

Technické údaje:

Délka nakloněné roviny: 60 cm, Nastavitelný úhel sklonu: 0 … 90°, Hmotnosti vozíků: 180 g , 4 x 50 g Závaží 1 x 20 g (závěs), 8 x 10 g, 5 x 20 g, 2 Pružinový siloměr 2 N, rozlišení 0,02 N

Rozsah dodávky:

Nakloněná rovina, délka 60 cm, s úhlovou stupnicí 0-90°, vratná kladka s kuličkovým ložiskem pro dosažení nepatrných ztrát třením, 2 upevňovací svorky pro vozík (180 g) s kolečky s kuličkovými ložisky, 50 g závaží (4 x) pro zatížení vozíku, sada závaží (20 g závěs, 8 x 10 g, 5 x 20 g), 3 tělesa a 5 kladek pro stanovení statického, smykového a valivého tření (2 x ze dřeva 1 x z hliníku), provaz pro vratnou kladku, 2 pružinové siloměry, návod na provádění pokusů na CD-ROM (soubor pdf).

Příslušenství

    2 dalších produktů ve stejné kategorii: